Z dobrego upieczesz najlepsze!

O firmie

Nowoczesność bierze się z tradycji - blisko 120 lat doświadczeń i innowacji.
Na początku, w 1892 roku, był tylko młyn zbożowy założony przez niemieckie rodziny Ablów i Schäferów. Młyn ten stał się zaczynem prawdziwej rewolucji w światowym piekarnictwie. Pomysłowość, odwaga i skłonność do pionierskich rozwiązań jego właścicieli sprawiły, że w roku 1958 F.C. Schäfer wprowadził pod nazwą KOMPLET jedne z pierwszych na świecie mieszanek cukierniczych i piekarniczych. Był to milowy krok w rozwoju firmy, która od tego czasu zaczęła wytyczać nowe trendy w piekarnictwie. Nieustannie opracowywano nowe technologie, podnoszono jakość produktów, zatrudniano najlepszych specjalistów. Wszystko to sprawiło, że grupa ABEL+SCHAEFER/KOMPLET szybko zyskała ogromne uznanie i dziś jest jedną z najbardziej znanych na świecie firm w swojej branży.

KOMPLET Polska - Polska poznaje smak sukcesu
Już od wielu lat polscy piekarze, cukiernicy i przede wszystkim konsumenci mogą codziennie delektować się smakiem najlepszej jakości produktów. Wejście marki KOMPLET na rynek polski zupełnie zmieniło standardy w polskim piekarnictwie i cukiernictwie, windując je na wyjątkowo wysoki, światowy poziom.
Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku na wskutek dużego zainteresowania jakim cieszyły się produkty KOMPLET na targach Polagra. W 2001 roku wybudowano zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obecnie znajdują się tam hale magazynowe, działy produkcyjne oraz laboratorium szkoleniowo-wdrożeniowe, w którym codziennie kontrolowana jest jakość produkcji i prowadzone są prace badawczo-wdrożeniowe oraz szkolenia dla klientów.   

Bliżej klienta, bliżej rynku - bliżej sukcesu!

KOMPLET Polska to połączenie tradycji i nowoczesności, natury i skomplikowanej technologii. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu odpowiedzialnego korzystania z surowców, wysokiego standardu higienicznego oraz systematycznej i szczegółowej kontroli procesów produkcyjnych. Dzięki temu produkty firmy kojarzone są z:

  • wysoką jakością (główna dewiza firmy brzmi: o jakości produktu końcowego decyduje już sam wybór surowców),
  • łatwością w zastosowaniu,
  • dobrym smakiem,
  • wysokimi właściwościami odżywczymi.

Działania KOMPLET nakierowane są na satysfakcję Klienta. Aby była pełna nie wystarczy jednak nawet najdoskonalszy produkt – do kompletu potrzebna jest jeszcze odpowiednia współpraca. W wydaniu KOMPLET polega ona na bliskim kontakcie z odbiorcami naszych produktów - piekarzami i cukiernikami - poprzez wysokospecjalistyczny serwis i fachowe doradztwo. Grupa ponad 20 wykwalifikowanych technologów jest do dyspozycji naszych Klientów na terenie całego kraju. Team specjalistów przeprowadza prezentacje produktów naszej marki, objaśnia tajniki wytwarzania wypieków, dzieląc się rzetelną i fachową wiedzą. Kiedy potrzebna jest pomoc zespół naszych technologów jest zawsze do dyspozycji. Obok specjalnych szkoleń oferujemy też naszym Klientom seminaria organizowane w siedzibie naszej firmy.

KOMPLET w mistrzowskim wydaniu - radość tworzenia rzeczy doskonałych
Wyobraźnia jest niezbędna, żeby tworzyć rzeczy nowe, odkrywać niepoznane jeszcze smaki i dawać innym radość odkrywania ich dla siebie. Inspirację można znaleźć wszędzie – podczas dalekiej podróży lub spotkania z bliskimi. Aby jednak te wyobrażenia i marzenia nabrały realnych, gotowych do zjedzenia kształtów, potrzeba produktów najwyższej jakości, spełniających standardy współczesnego pieczenia. Wiem o tym, bo na co dzień mam przyjemność zmieniać fantazję w rzeczywistość. Innowacyjne podejście marki KOMPLET do cukiernictwa i piekarnictwa oraz niebywałe zaplecze technologiczne i jakościowe pozwalają mi na bezustanne kontynuowanie pracy nad poszukiwaniem wciąż nowych smaków, jak również przywoływaniem do życia tych tradycyjnych, często zapomnianych. Codziennie też przekazuję polskim cukiernikom i piekarzom swoją wiedzę i doświadczenie, mając pewność, że zamienią się one w mnóstwo wspaniałych wypieków, cieszących oko i podniebienie klientów. - Marek Sobkowiak, główny technolog KOMPLET Polska

Słodkie inspiracje dla cukiernictwa - różnorodność, jakość i smak
Branża cukiernicza musi nadążać za wciąż zmieniającymi się gustami konsumentów i za ich rosnącymi wymaganiami. Dlatego KOMPLET uważnie wsłuchuje się w głos rynku i odpowiada na jego potrzeby w postaci produktów spełniających wymogi smaku, elegancji, jakości oraz innowacyjności. W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe mieszanki do wypieku ciast biszkoptowotłuszczowych o różnych nutach smakowych: od maślanych, poprzez jogurtowe, aż do czekoladowych. Ciasta drożdżowe wypiekane w piecu oraz te smażone, jak pączki – to także część naszej oferty skierowanej do profesjonalistów. Eklery, ptysie czy gniazdka wiedeńskie można z łatwością przygotować, stosując odpowiednią mieszankę marki KOMPLET

Niecodzienny nasz powszedni - tradycja i nowoczesność w sztuce pieczenia chleba
Dzięki wyrobom firmy KOMPLET polscy piekarze mogą bez trudu łączyć tradycyjne receptury i metody z dążeniem do wzbogacania swojej oferty oraz dopasowywania jej do potrzeb rynku. Wyroby piekarnicze firmy KOMPLET to szeroka oferta mieszanek oraz koncentratów do wypieku pieczywa pszennego, mieszanego i żytniego. Charakteryzują się one zawartością takich dodatków, jak ziarna i przyprawy oraz wielu innych składników wzbogacających smak i zapach gotowego pieczywa. W gamie produktów piekarniczych oferujemy także często wykorzystywane i bardzo przydatne w produkcji piekarskiej dodatki, takie jak kwas żytni i pszenny, których zastosowanie gwarantuje nie tylko lepszą efektywność i komfort pracy, ale również dobrą jakość produktu i dłuższe utrzymanie świeżości gotowych wyrobów. Produkty KOMPLET pozwolają urozmaicić własną ofertę sprzedaży i wzbogacić ją o nowe, wyróżniające się gatunki pieczywa. Dodatkowy bonus w formie materiałów promocyjnych przyciągnie uwagę konsumentów, a tym samym ułatwi sprzedaż.

Krem wieńczy dzieło - idealna baza do tworzenia rzeczy wyjątkowych
Grupa asortymentowa kremów obejmuje wiele produktów o bardzo szerokim spektrum zastosowań, doskonałym smaku oraz odznaczających się ekonomicznym dozowaniem. W grupie kremów oferujemy kremy budyniowe i kremy śmietanowe. Kremy śmietanowe to produkty typu bita śmietana, używane do dekoracji, wypełnień, przygotowania musów, pianek, innych kremów lekkich. Znakomicie łączą się z różnymi dodatkami smakowymi, pastami, aromatami, alkoholem, długo zachowując świeżość i stabilność. Kremy budyniowe do stosowania na zimno i do zapiekania wyróżniają się dobrym, naturalnym smakiem budyniu, są łatwe i wygodne w produkcji. Doskonale sprawdzają się jako nadzienia i wypełnienia do wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek, dobrze łączą się z tłuszczami, innymi kremami typu bita śmietana, czekolada itp.

Nie ma rzeczy niemożliwych! - produkty convenience, które spełnią każde cukiernicze marzenie
Oferta z tej grupy to nieustające źródło inspiracji i kreacji, obejmujące różnorodną gamę produktów do efektywnego i niekonwencjonalnego wykorzystania. Grupa convenience gwarantuje Państwu nowe doznania – zarówno smakowe, jak i estetyczne – oraz zaskakujące rozwiązania, które zdecydowanie ułatwiają procesy wytwarzania pieczywa słodkiego i nie tylko.

 

Na zimno, gorąco - polecane gotowe, by zaspokoić największe wymagania
Wyroby głęboko mrożone. W tej grupie oferujemy Państwu produkty najwyższej jakości, zawsze świeże i natychmiast gotowe do serwowania. Gwarantujemy Państwu każdorazową satysfakcję i wyborny smak.

 

 

 

 

Technologia dla człowieka - najwyższa jakość od samego początku 
Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz zachowaniu najbardziej restrykcyjnych wymogów higienicznych na każdym etapie produkcji – od pozyskiwania surowca, poprzez proces produkcji, aż po magazynowanie – możemy zapewnić najwyższą jakość produktów. Innowacyjność, ciągłe zwiększanie kompetencji naszych pracowników, skrupulatna kontrola wykorzystywanych surowców oraz nieustanne monitorowanie potrzeb rynku pozwalają nam na niezmienne utrzymanie wiodącej pozycji w branży oraz spełnienie oczekiwań naszych klientów. Jednym z nich jest zaspokojenie coraz powszechniejszej obecnie potrzeby właściwego odżywiania. Ma ono decydujący wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Dlatego w firmie KOMPLET każdego dnia dokładamy wszelkich starań, żeby produkty znajdujące się w naszej ofercie miały nie tylko wspaniałe walory smakowe, ale także były wartościowym składnikiem codziennej diety. Ze szczególną starannością i rzetelnością prowadzimy nieustanne kontrole już na etapie doboru surowców. W końcu współdecydują one o jakości produktu końcowego. Ponadto produkty marki KOMPLET wytrzymują także krytyczną ocenę pod względem aspektów jakościowych, a tym samym stanowią wartościowy składnik codziennego pożywienia.

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.