Z dobrego upieczesz najlepsze!

 • 24-08-2015

  Sękacz czyli baba z rożna

  Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszy się w Polsce kebab, ale nie jest to jedyny przysmak z rożna, którym można uraczyć podniebienie w naszym kraju.

  czytaj więcej ›

 • 20-07-2015

  Gratka dla smakosza: tort Dobosza

  Kuchnia węgierska kojarzy się nam przede wszystkim z pikantnymi daniami takimi jak leczo czy paprykarze. Ale można w niej znaleźć również wyśmienite ciasta, a jednym z najbardziej znanych z nich jest tort Dobosa (Dobosza). 

  czytaj więcej ›

 • 16-06-2015

  Sernik król deserów!

  Sernik jest jednym z najpopularniejszych deserów na świecie. Podawany sam lub z dodatkami, na ciepło albo zimno, sprawdza się na każdą okazję. Nie wszyscy jednak wiedzą jak wiekowa jest jego historia.

  czytaj więcej ›

 • 16-05-2015

  Chleb przez wieki

  Jest jednym z głównych produktów żywnościowych w prawie wszystkich kulturach. Początkowo wyglądał inaczej i różnił się sposób jego wypiekania, ale podstawowe składniki chleba nie zmieniły się prawie wcale od najdawniejszych czasów.

  czytaj więcej ›

 • 21-04-2015

  Strudel: austriacki deser o tureckich korzeniach

  Sernik wiedeński i tort Sachera – o tych austriackich przysmakach już pisaliśmy. Dzisiaj przedstawimy historię innego ciasta z tego kraju: strudla. Jednak czy aby na pewno tam się narodził?

  czytaj więcej ›

 • 14-04-2015

  „Słodkie” procesy czyli spór o tort Sachera

  „Król deserów jest tylko jeden!"–wiele osób nie zgodziłoby się z tym stwierdzeniem. A jednak tort Sachera często jest określany tym mianem.

  czytaj więcej ›

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.