Z dobrego upieczesz najlepsze!

 • 09-02-2015

  Nie samą miłością człowiek żyje ...

  Jak co roku, 14 lutego w dniu św. Walentego przypada Święto Zakochanych. W przeszłości najsłynniejszym walentynkowym upominkiem było jabłko pokryte różowym lukrem, ułożone w hebanowej szkatułce wysadzanej perłami - takie król brytyjski Henryk VIII podarował Annie Boleyn.Dziś w walentynki coraz częściej obdarowujemy bliskie sercu osoby pysznymi słodkościami.

  czytaj więcej ›

 • 06-01-2015

  Wypieki na Trzech Króli. Cz. II

  To samo święto – tak wiele wypieków. Zapraszamy w podróż po krajach Europy i obu Ameryk, żeby przekonać się jakie smaki towarzyszą mieszkańcom różnych państw 6 stycznia każdego roku oraz jakie przedmioty są umieszczane w ciastach przygotowanych na Trzech Króli.

  czytaj więcej ›

 • 02-01-2015

  Wypieki na Trzech Króli. Cz. I

  Od 2011 roku obchodzone 6 stycznia święto Trzech Króli jest w naszym kraju dniem wolnym od pracy. Jednak niestety tradycje kulinarne związane z tym dniem nie zostały przywrócone. Jak niegdyś Polacy świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego i skąd wzięły się zwyczaje kulinarne na tę okazję?

   

  czytaj więcej ›

 • 03-12-2014

  Faworki: nie tylko polskie

  Nazwa „faworki” pochodzi od francuskiego słowa „faveur”, oznaczającego wąską wstążeczkę. Mogłoby się więc wydawać, że ojczyzną tego przysmaku jest Francja, jednak w rzeczywistości wywodzi się on z Niemiec i Litwy.

  czytaj więcej ›

 • 27-11-2014

  Słodkości z Kraju Kwitnącej Wiśni

  Kuchnia japońska kojarzy się przede wszystkim z sushi, miso oraz ramen. Ale mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni lubują się również w słodyczach, które znacznie różnią się od europejskich przysmaków. Przyrządzone z naturalnych składników i zmieniające się w zależności od pór roku pyszności przybierają niezwykle estetyczny wygląd, dzięki czemu nie sposób im się oprzeć.

  czytaj więcej ›

 • 11-11-2014

  Babà: kuzynka babki drożdżowej

  Śledząc historię wypieków możemy zauważyć, że wiele z nich powstało na rozkaz władcy albo przez przypadek. Jeśli chodzi o ciasto drożdżowe babà to kluczową rolę odegrała wybredność polskiego króla. Chociaż według jednej z legend przypadek też miał swój udział...

  czytaj więcej ›

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.