Z dobrego upieczesz najlepsze!

 • 21-04-2015

  Strudel: austriacki deser o tureckich korzeniach

  Sernik wiedeński i tort Sachera – o tych austriackich przysmakach już pisaliśmy. Dzisiaj przedstawimy historię innego ciasta z tego kraju: strudla. Jednak czy aby na pewno tam się narodził?

  czytaj więcej ›

 • 14-04-2015

  „Słodkie” procesy czyli spór o tort Sachera

  „Król deserów jest tylko jeden!"–wiele osób nie zgodziłoby się z tym stwierdzeniem. A jednak tort Sachera często jest określany tym mianem.

  czytaj więcej ›

 • 09-02-2015

  Nie samą miłością człowiek żyje ...

  Jak co roku, 14 lutego w dniu św. Walentego przypada Święto Zakochanych. W przeszłości najsłynniejszym walentynkowym upominkiem było jabłko pokryte różowym lukrem, ułożone w hebanowej szkatułce wysadzanej perłami - takie król brytyjski Henryk VIII podarował Annie Boleyn.Dziś w walentynki coraz częściej obdarowujemy bliskie sercu osoby pysznymi słodkościami.

  czytaj więcej ›

 • 06-01-2015

  Wypieki na Trzech Króli. Cz. II

  To samo święto – tak wiele wypieków. Zapraszamy w podróż po krajach Europy i obu Ameryk, żeby przekonać się jakie smaki towarzyszą mieszkańcom różnych państw 6 stycznia każdego roku oraz jakie przedmioty są umieszczane w ciastach przygotowanych na Trzech Króli.

  czytaj więcej ›

 • 02-01-2015

  Wypieki na Trzech Króli. Cz. I

  Od 2011 roku obchodzone 6 stycznia święto Trzech Króli jest w naszym kraju dniem wolnym od pracy. Jednak niestety tradycje kulinarne związane z tym dniem nie zostały przywrócone. Jak niegdyś Polacy świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego i skąd wzięły się zwyczaje kulinarne na tę okazję?

   

  czytaj więcej ›

 • 03-12-2014

  Faworki: nie tylko polskie

  Nazwa „faworki” pochodzi od francuskiego słowa „faveur”, oznaczającego wąską wstążeczkę. Mogłoby się więc wydawać, że ojczyzną tego przysmaku jest Francja, jednak w rzeczywistości wywodzi się on z Niemiec i Litwy.

  czytaj więcej ›

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media