Z dobrego upieczesz najlepsze!

Chleb Pasterski lokomotywą napędową Piekarni Szymonek z Zakopanego

 

 

Wrzesień to miesiąc kojarzący się ze schyłkiem lata oraz powrotem do szkoły młodzieży uczącej się. Dla mieszkańców Zakopanego oraz Piekarni Szymonek wrzesień co jakiś czas staje się miesiącem jubileuszu chleba Pasterskiego.

 

 

 

We wrześniu 2012 r., po 6 latach od wprowadzenia do oferty produkcyjnej, Piekarnia Szymonek z Zakopanego wypiekła pierwszy milion chleba Pasterskiego. Potem historia przyśpieszyła. We wrześniu 2016 r., a więc cztery lata później, wypieczony został dwumilionowy bochenek, a po kolejnych trzech, we wrześniu 2019 r. obchodzono jubileusz trzymilionowego wypieku. Chleb Pasterski znany jest od Nowego Targu po Podhale. To znak rozpoznawczy Zakopanego, niemalże tak słynny jak oscypek. Zdaniem pracowników Szymonka, turyści wyjeżdzający z Zakopanego zabierają ze sobą dwie rzeczy: ser oraz chleb. To za ich sprawą chleb Pasterski znany jest zarówno w Polsce, jak i za granicą. I jak mówią najstarsi górale, brał również udział w wyprawie w Himalaje.

Z czego wynika tak duża popularność chleba Pasterskiego? Pytani o to konsumenci, zastępca kierownika Piekarni Szymonek Pan Zbigniew Kozak oraz prezes Społem Zakopane Pani Teresa Gąsienica Kołodziej, są zgodni. Sprawia to niepowtarzalny smak przywodzący na myśl górskie łąki oraz jedyny w swoim rodzaju kształt chleba, zamknięty w chrupiącej skórce. Za sukcesem Pasterskiego jak zawsze stoją konkretni ludzie: doświadczeni piekarze z Szymonka, rygorystycznie przestrzegający receptury i technologii wypieku oraz technologowie z firmy KOMPLET, którzy opracowali recepturę chleba.

Tegoroczny jubileusz chleba Pasterskiego był szczególnie ważny, ponieważ zbiegły się z nim dwa inne, doniosłe wydarzenia: 80 lecie Społem Zakopane oraz 25 lecie KOMPLET Polska. Już niebawem zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu dokumentującego ten szczególny, potrójny Jubileusz.

Produkty powiązane z aktualnością

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.